Ebedi Gençlik Yolunda...
Yerel Haberler 19.12.2011 16:35
Konya Genç Gönüllülerde Hayat Var
Hakk`a adanmış genç yolunda olabilmek için yaklaşık 3 senedir bir araya gelmekteyiz.Bu sene ise düzenli olarak toplanıp dolu dolu programlarımızla dertlenmeye çalışıyoruz.
 

Büşra Uslu-Konya        

Üniversite öğrencilerinden oluşan bir grup genç olarak bilgi kâsemizi doldurmak için, istişarelerle zihnimizi beslemek için, en önemlisi Hakk’a adanmış genç yolunda olabilmek için yaklaşık 3 senedir bir araya gelmekteyiz.Bu sene ise düzenli olarak toplanıp dolu dolu programlarımızla dertlenmeye çalışıyoruz.   

                                                                                          
Muammer Erden hocayla başlayan programımızda; hocamız bizlere döneminde yaşadıkları zorlukları, Kur’an okuyabilmek camilere gidebilmek için verdikleri uğraşları engin bilgisiyle aktardı. Bizi o dönemlere götürerek halimize ne kadar şükretsek az olduğunun farkındalığını kazandırdı.


Diğer bir haftadaki programımızda ise Selçuk Üniversitesi ‘den Yar. Doç.Dr. Mahmut Akın bizlere devlet milliyetçiliği değil millet milliyetçiliğini davası haline getirmiş olan Erol Güngör ü yaşamı düşüncesi ve hayata kazandırdıklarını anlattı.


Mısırdan gelen Hamza Mousa Konya Genç Gönüllülerin ricasını kırmayarak konuğumuz oldu. Orta doğudaki direniş hareketini, olayların aslını, meydanları anlattı ve bizleri o yerlere o günlere götürdü. Direniş hareketi sırasında bir doktor olarak kendisinin de meydanlarda olduğunu bayan doktorların hastanede kaldıklarını, mısırlıların Müslüman aleminden neler beklediklerini bizlerden de soru alarak muhabbet havasında bilgilerini paylaştı.


Bu şekilde daha birçok hocamızı ağırlamakla birlikte şahsiyet tanıtımları kitap tahlilleri ve mesnevi derslerimizle; öğrendiklerimizi hayatta uygulayabilmek derdiyle birçok faaliyeti sunmaya çalışıyoruz.


Aralık ayında devam eden programımızda ise İmam-ı Rabbani’yi tanıtmak ve bunun hakkında bilgi hazinemizi çoğaltmak üzere hocamız Haşim Akın’ı Türkiye de İslam’ın yükselişini anlatmak için ise arkadaşımız Büşra Dür’ü ağılamakta olan gönüllü ofisimizde faaliyetlerimize kitap tahlilleri ve belgesel izlemelerle devam etmekteyiz. Genç ofisimize bütün ‘dert’lileri bekleriz

iletişim: bsranuruslu08@hotmail.com
 

 
Adynyz Soyadynyz :
E-Postanyz :
Yorumunuz :
   

Yorumlar

 
  büşra sayın  
23.12.2011 09.22  
     
  genç ofis nerde acaba öğrenebilir miyim
 
 
 
  sevde solmaz  
30.01.2012 17.41  
     
  ben de konya'da yaşıyorum.genç gönüllülere yeni katıldım.faliyetlerinizden beni de haberdar ederseniz sevinirim.
 
 

 
   
Genç Gönüllüleri neye gönüllü?
Genç Gönüllüler nasıl bir oluşumdur? Merak ettik ve "sakin köyün hareketli çocukları"na sorduk..
Genç Yaz Okulu başladı!
Uluslararası Genç Derneği 8 hafta sürecek yaz okulunda tek yönlü değil, manevi yönleri de geliştirecek bir eğitim programı veriliyor.
 
 
   
   
 
 
 
Genç Gönüllüyüz Biz
Genç Twit
Genç Facebook
 
 
 
Genç Gönüllüler