Ebedi Gençlik Yolunda...
Yerel Haberler 01.10.2011 12:00
Oktoberfest`e Gönüllü Rest!
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın`ın desteğiyle bu yıl üçüncüsü düzenlenen Oktoberfest Bira Festivali, Antalya Genç Gönüllüleri tarafından protesto edildi.
 

Ahmet Berberoğlu

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’ın desteğiyle bu yıl üçüncüsü düzenlenen Oktoberfest Bira Festivali, Antalya Genç Gönüllüleri tarafından protesto edildi.

Düzenlendiği ilk yıl 69 yaşında bir Alman turistin ölümüyle, ikinci yıl ise aşırı alkol tüketen üniversiteli bir gencin ölümüyle sonuçlanan Oktoberfest rezaleti, tüm bu ölüm olayları ve halkın tepkisine rağmen düzenlenmeye devam ediyor. Kültürümüzde hiçbir karşılığı bulunmayan ve Almanların Ekim Festivali olarak kutladığı Bira Festivalinin, bir belediye başkanı tarafından pervasızca düzenleniyor olması Sivil Toplum Kuruluşlarını harekete geçirdi. 24 Eylül Cumartesi günü saat 17.30’da Kapalıyol Havuzbaşında toplanan 20’ye yakın Sivil Toplum Kuruluşu Gönüllüleri Oktoberfest’i ayran dağıtarak protesto ettiler.

Bizler de üzerimizde “Gençken yapılacak tek şey Edepli Ol” yazan Genç Gönüllü tişörtlerimizle, düzenlenen protesto gösterisine destek verdik. Gösteri pankartlarında ‘’Antalya bilir, içiren belediyeyiz’’, ‘’Akaydın, sen kendi işine bakaydın’’ gibi ifadelerle birlikte üzerimize giydiğimiz tişörtlerimiz ilgi odağı oldu.

 
Adynyz Soyadynyz :
E-Postanyz :
Yorumunuz :
   

Yorumlar

Bu yazyya daha önce yorum yapan olmady. Ylk yorum yapan siz olun...

 
   
Genç Gönüllüler`den `Gençlik Şöleni`
Beş yıldır yayın hayatına devam eden Genç Dergisi İstanbul`da büyük bir gençlik şöleni düzenliyor.
İşte Kütahya`nın Genç Gönüllüleri
Genç Gönüllüler 21. Buluşmasını bu kez Kütahya`da gerçekleştirdi. Bizim olmadığımız yerde, hiç kimse yoktur..
 
 
   
   
 
 
 
Genç Gönüllüyüz Biz
Genç Twit
Genç Facebook
 
 
 
Genç Gönüllüler