Ebedi Gençlik Yolunda...
Yerel Haberler 01.12.2011 12:00
Ey Türkçem! Kur`an Kelimelerin Nerede Şimdi!
Adana`mızda başlamış olduğumuz ``Akademik Genç Akşamları`` tüm hızıyla devam ediyor. Her hafta sonu bir araya geldiğimiz `Genç` ekip artarak büyüyor.
 

Mustafa Açılkan

Adana’mızda başlamış olduğumuz ‘’Akademik Genç Akşamları’’ tüm hızıyla devam ediyor. Her hafta sonu bir araya geldiğimiz ‘Genç’  ekip artarak büyüyor. Geçtiğimiz ay konuğumuz; saygıdeğer büyüğümüz, emektar Türkçe öğretmenimiz Hüseyin Özoğul idi.  “Ey Kur’an meğer sen ne kadar Türkçeymişsin” başlıklı konumuz oldukça ilgi çekiciydi. Sorgulamamız gereken Kur’an’ın hangi dille indirildiği değil, eskiden  okurken anlamış olduğumuz Kur’an’a şimdi neden bu kadar yabancıyız. Bir milleti batırmanın en kolay yolu  dili ile oynamaktır. Bizi dilimizden uzaklaştırmaya çalışmışlardır. Kur›an’ın dilinden ne kadar uzaklaşırsak dinimizden de o kadar uzaklaşırız. Kısacası dolu dolu bir hafta sonu daha geçirdik ve istifade edeceğimiz notlar aldık. Programı hazırlayan, emeği geçen,  katılan herkesten Allah razı olsun.

Her hafta sonu dolu dolu içeriklerle ve seçkin konuklarımızla bir araya geldiğimiz Akademik Genç Akşamlarına tüm ‘’GENÇ’’  arkadaşlarımızı bekleriz. Akademik Genç Akşamları için irtibat; halityasirozogul@gmail.com

 
Adynyz Soyadynyz :
E-Postanyz :
Yorumunuz :
   

Yorumlar

Bu yazyya daha önce yorum yapan olmady. Ylk yorum yapan siz olun...

 
   
Genç Gönüllüler`den `Gençlik Şöleni`
Beş yıldır yayın hayatına devam eden Genç Dergisi İstanbul`da büyük bir gençlik şöleni düzenliyor.
Ağrı`ya Kitap Toplama Kampanyası
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi bünyesindeki Genç Gönüllüler Kulübü tarafından, ``Ağrı`ya Kitap Toplama`` kampanyası başlatıldı.
 
 
   
   
 
 
 
Genç Gönüllüyüz Biz
Genç Twit
Genç Facebook
 
 
 
Genç Gönüllüler