Ebedi Gençlik Yolunda...
Basında Biz 21.07.2012 14:04
SAGEM`de yaz kış gönüllü eğitim var
Uluslararası Genç Derneği`nin Üsküdar Selamı Ali Mahallesi`nde yaşayan Roman çocuklarına yönelik genç beyinlerin sosyal hayata aktif katılımı projesi kapsamında oluşturduğu SAGEM`de, 10-15 yaş grubu arası 130 çocuk eğitim görüyor.
 

 Uluslararası Genç Derneği`nin Üsküdar Selamı Ali Mahallesi`nde yaşayan Roman çocuklarına yönelik genç beyinlerin sosyal hayata aktif katılımı projesi kapsamında oluşturduğu SAGEM`de, 10-15 yaş grubu arası 130 çocuk eğitim görüyor. Okul süresince müfredat derslerine ağırlık verildiğini söyleyen proje koordinatörü Selman Özpınar, "Çocuklara yaz döneminde de Kur`an-ı Kerim ve din eğitimi ve-riliyor. Böylece çocukların ahlaki gelişimine katkı sağlamaya çalışıyoruz" dedi. SAGEM`de her işe Besmele ile başlama alışkanlığı kazandığını söyleyen 11 yaşındaki Aleyna Dinlenmez de `Burada kalbimiz hiç kırılmıyor. Arkadaşlarıma iyiliği, doğruluğu ve dürüstlüğü hep burada öğrendim` şeklinde konuştu. Dernek, Temmuz-Ağustos 2012 süreci içinde Başbakanlığı bağlı TİKA işbirliği ile 34 genç gönüllüyü çalışmalarda bulunmak üzere bir ay süreyle Gana`ya gönderiyor.

Yeni Şafak Aktuel

             

 
Adynyz Soyadynyz :
E-Postanyz :
Yorumunuz :
   

Yorumlar

Bu yazyya daha önce yorum yapan olmady. Ylk yorum yapan siz olun...

 
   
Genç Yaz Okulu başladı!
Uluslararası Genç Derneği 8 hafta sürecek yaz okulunda tek yönlü değil, manevi yönleri de geliştirecek bir eğitim programı veriliyor.
Gönüllü Rehberler Aranıyor!
Bölüm Rehberliği Projesinde Gönüllü Rehberler Aranıyor!
 
 
   
   
 
 
 
Genç Gönüllüyüz Biz
Genç Twit
Genç Facebook
 
 
 
Genç Gönüllüler