Ebedi Gençlik Yolunda...
Basında Biz 26.07.2012 12:49
Ağrı`ya Kitap Toplama Kampanyası
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi bünyesindeki Genç Gönüllüler Kulübü tarafından, ``Ağrı`ya Kitap Toplama`` kampanyası başlatıldı.
 

 Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi bünyesindeki Genç Gönüllüler Kulübü tarafından, ``Ağrı`ya Kitap Toplama`` kampanyası başlatıldı.

 
Kampanyanın koordinatörlüğünü üstlenen Eğitim Fakültesi öğrencisi Mehmet Salih Varol, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye`deki çoğu üniversiteyle iletişime geçtiklerini belirterek, oradaki öğrencilerin de kampanyaya destek verdiğini söyledi.
Ağrı`da kütüphanesi olmayan başta birçok köy okulunun bulunduğunu dile getiren Varol, bu ihtiyacını gidermek için bir kampanya başlattıklarını vurguladı.
 
Kampanyaya herkesin destek verebileceğinin altını çizen Varol, şunları kaydetti:
``Türkiye`de tüm üniversite öğrencisi arkadaşlarımızın mutlaka bir kenara ayırdıkları kitapları vardır. Veya okudukları kitapları var. Bunları Ağrı`daki öğrencilere bağışlamalarını istiyoruz. Kampanya kapsamında şuana kadar kadar 7 bin civarında kitap toplandı. Umarım bu sayı daha da artar ve kütüphanesiz hiçbir okul kalmaz.``
 
Genç Gönüllüler Kulübü üye 3. sınıf öğrencisi Erkan Laçin de kampanyayı duyduktan sonra okuduğu tüm kitapları bağışladığını ifade ederek, ``Benim okuduğum okulda da kütüphane yoktu. Bu yüzden buralarda okuyan öğrencilerin kütüphane sahibi olması için çok güzel bir çalışma`` diye konuştu.
 
diyadinnet.com
 
Adynyz Soyadynyz :
E-Postanyz :
Yorumunuz :
   

Yorumlar

Bu yazyya daha önce yorum yapan olmady. Ylk yorum yapan siz olun...

 
   
Gönüllü Rehberler Aranıyor!
Bölüm Rehberliği Projesinde Gönüllü Rehberler Aranıyor!
Genç Gönüllüleri neye gönüllü?
Genç Gönüllüler nasıl bir oluşumdur? Merak ettik ve "sakin köyün hareketli çocukları"na sorduk..
 
 
   
   
 
 
 
Genç Gönüllüyüz Biz
Genç Twit
Genç Facebook
 
 
 
Genç Gönüllüler