Ebedi Gençlik Yolunda...
Yerel Haberler
Adıyaman`da Yaman Yürekler Toplandı
Konya`dan 18; Kahramanmaraş`tan 19 GENÇ Yürekle beraber seher vakti düştük güneşin en güzel endamıyla kendini gösterdiği Nemrut Dağı`na doğru.
 

 Adıyaman’da Yaman Yürekler Toplandı

 

Nevzat Yıldırım

      Konya`dan 18; Kahramanmaraş`tan 19 GENÇ Yürekle beraber seher vakti düştük güneşin en güzel endamıyla kendini gösterdiği Nemrut Dağı`na doğru. Narinciye Köyü`nde Sabah namazımızı eda ettikten sonra Nemrut Dağı`nın soğuk ve yüksek tepesine tırmandık. Nemrut`un tepesi farklıydı bu kez... Güneşin doğuşunu seyretmeye gelenler GENÇ kalabalığı fark ettiler. Daha sonra Arsemia Antik Kenti, tarihi Kahta Kalesi ve yüzyıllara meydan okuyup ayakta kalmayı başaran Cendere Köprüsü`nü gezdik.

      Geziden sonra çok önemli bir yere misafir olduk hamd olsun. Adına ayet inen, Türkiye`de makam-ı şerifleri kesin olarak bilinen iki sahabeden biri olan Saffan bin Muattal Hazretlerine kavuştuk. (Diğeri Eyüp el Ensari Hz.) Güzel abdestlerden sonra güzel dualarla ziyaretimizi tamamladık. Seçilmişler içinde olmaktan ve bu güzel ziyarette bulunmaktan dolayı çok mutluyduk, bunun şükrü ile Adıyaman merkeze geldik. Adıyaman’ın muhterem büyüklerinden Hasan amcanın sohbetini dinledik ve kabımızı bir kez daha aşkla, şevkle doldurduk. Zaten Genç Gönüllülük tam da bu değil miydi: Aşk, şevk, heyecan…

      Ardından Kahramanmaraşlı Gençler Şanlıurfaya, Konyalı Gençler ise Kahramanmaraş gezilerine doğru hareket ettiler. Rabbim hayırlara vesile kılmıştır inşallah. Adıyaman’daki tüm gençlere buradan çağrımız var: Haydi, dünya bizi bekliyor! İrtibat: yildirimnevzat@gmail.com

 
Adynyz Soyadynyz :
E-Postanyz :
Yorumunuz :
   

Yorumlar

Bu yazyya daha önce yorum yapan olmady. Ylk yorum yapan siz olun...

 
   
Genç Gönüllüler durmuyor!
Genç Gönüller nerde buluşuyor? Sami Yaylalı ne yapacak, kayıplara mı karışacak?!
SAGEM`de yaz kış gönüllü eğitim var
Uluslararası Genç Derneği`nin Üsküdar Selamı Ali Mahallesi`nde yaşayan Roman çocuklarına yönelik genç beyinlerin sosyal hayata aktif katılımı projesi kapsamında oluşturduğu SAGEM`de, 10-15 yaş grubu arası 130 çocuk eğitim görüyor.
 
 
   
   
 
 
 
Genç Gönüllüyüz Biz
Genç Twit
Genç Facebook
 
 
 
Genç Gönüllüler