Ebedi Gençlik Yolunda...
Genç'ten Haberler 06.04.2016 08:41
Genç Kamp 2015
Okuyan - Konuşan ve Yazan Gençlik Geliyor!
 

Öncesinde titiz bir hazırlık, seyrinde sıkı bir gayret olan ve bitiminde buruk bir veda yaşadığımız GENÇ Kamp’ı geride bıraktık. 2 Ağustos’ta başladığımız kampımızda, ülkemizin muhtelif şehirlerinden gelen 50 kadar üniversiteli arkadaşı misafir ettik.

Öğleden önce Kur’an, hadis, ilmihal, tefsir, akaid gibi konularda işinin ehli hocalarımızdan dini dersler aldık, DİN’lendik. Belki de bundan sonra bir ömür fırsat olmayacaktı böyle dersler almaya. Bu açıdan mühim bir boşluğu doldurdu GENÇ Kamp.

Öğleden sonraları ise konferans, söyleşi, yazı atölyesi, okur-yazar buluşması, hitabet eğitimleri gibi programlar düzenleyip, hem kültürel anlamda heybemizi doldurduk, hem de okuyan, konuşan ve yazan bir gençliğin inşası için gayret ettik. Konferanslarımıza Ahmet Taşgetiren, İhsan Fazlıoğlu, Mehmet Lütfi Arslan, Taha Kılınç, Erkan Tan gibi isimler gelerek tecrübelerini paylaştı bizlerle. Ülke gündemini, İslam Alemi’nin geleceğini konuşup dert aşısı yaptı her konuşmacı. Ustalarla Buluşma programımızda Kadir Mısıroğlu, İhsan Süreyya Sırma, Abdullah Sert gibi büyüklerimizle bir araya gelip hatıralarını dinledik. Nasihatler aldık.

Yazı Atölyemizde usta isimler vardı yine. Metin Karabaşoğlu ve Süleyman Ragıp Yazıcılar, yazarlığın öncelik ve inceliklerini anlattı. Okur Yazar Buluşmalarımızda haftada bir kitap okuyarak yazarıyla buluştuk, okuduğumuz her kitabı kendi yazarıyla kritik etme imkanı bulduk. Bunun yanı sıra Hızlı Okuma kursumuz vesilesiyle kampa katılan herkes hem daha anlayarak hem de daha hızlı okuyabiliyor artık.

Ahmet Şahin Akbulut ve Selahaddin Kocaaslan beylerden hitabet ve sahnede konuşma eğitimleri aldık. Sosyal faaliyetler, yarışmalar, geziler ve ziyaretlerle kampımız daha da şenlendi. Hem dolu dolu hem de şen-şatır bir birliktelik oldu böylece.

Böyle güzel programlarla bir ayı geride bırakırken GENÇ Kamp, hem ufuk açtı bizlere, hem de okuyan, konuşan ve yazan bir gençliğin temelleri atıldı. Şimdi gönül rahatlığıyla diyebiliriz ki, Okuyan-Konuşan-Yazan Gençlik geliyor...

“Ben Varım” Diyenlerin Kampı

Enes Akan - İstanbul

“Hâkim milletlerle mahkûm milletler arasındaki en mühim fark, bir avuç yetişmiş insandır!” sözünden yola çıkan bir avuç genç, GENÇ Kamp’ta bir araya geldi. Böyle güzel bir program için yaz döneminde dünyevi meşgalelerden feragat etmek, çok da zor olmadı bizim için. Ağustos ayı boyunca fildişi kulemize çekilip kendi nefsimizi, kalbimizi hesaba çekerek bir program icra ettik. Dünyanın bizi beklediğinin bilincinde olarak, Müslüman kardeşlerimizin dertlerini konuştuk, tartıştık ve Allah nasip ederse ileride ne tür hizmetlerde bulunabileceğimiz hususunda büyüklerimizden bilgiler aldık. İnanıyorum ki tertip edilen bu program ömrümüzün geri kalanında da meyvesini en güzel şekilde verecek. Sağına soluna bakmadan ben varım diyen gençler bu programdan hasıl olacak.

Kaçırmayın :)

Okan Tomurcuk - Kahramanmaraş

Bu yaz DİN’lenelim dedik, kalktık 1000 km yol geldik . Ebedi gençliği bulmak gibi bir derdimiz vardı çünkü. Öğleden önce ilmi derslerimizde, öğleden sonra öncü isimlerle buluşmalarımızda kendimizi her alanda geliştirme fırsatı bulduk. Hafta sonları ise İstanbul’u yeniden keşfettik. Boş vakit tabirini hayatımızdan çıkaran dolu dolu ve bereketli bir kamp oldu. Hep birlikte gözümüzü, gönlümüzü GENÇ’leştirdik. Biz geldik, tattık, memnun olduk. Yazını heba etmek istemeyen herkese tavsiyemdir, kaçırmayın. :)

Biz Bu Kampı Çok Sevdik :)

Ömer Faruk Özbil - Bursa

Uzun süre beklenen, heyecanı yüreklerde dünyalar kadar yer edinen GENÇ Kamp bize aradığımızı değil çok daha fazlasını verdi. Aldığımız dini ilimler ve toplumda öncü olan, kendini yetiştirmiş insanlar olmamız için alanında uzman büyüklerimiz ile bir araya geldik, tecrübelerinden faydalandık. Bu kamp bize vizyonu geniş, hedefi büyük, derdi çok birer birey olmamız gerektiğini öğretti. Velhasıl; biz gözümüzü, dilimizi, kalbimizi DİN’lendirdik ve biz bu kampı çok sevdik :)

Tatili Tadil Ettik

Mehmet Halıcı - Ankara

“Mümin müminin aynasıdır” diye buyurmuş Efendimiz (s.a.v.). Yani mümin, kardeşinin halinden ve sözünden kendi üzerindeki güzel veya çirkin hasletleri anlamaya çalışır. Güzelse şükreder çirkinse düzeltir.

Bir ay boyunca her biri alanında yetkin önemli şahsiyetlerin zengin bilgi ve tecrübelerinden istifade ettik. Bu ise ufkumuzu daha ileri boyutlara sürüklememize yardımcı oldu. Velhasıl GENÇ Kamp ile vaktimizi zayi etmedik, bilakis tatili tadil ettik. Bu çalışmada emeği geçen herkese yüce Allah’ın rızasını temenni ederim.

Genç Kamp Ömre Bedel

Ali Töke - Konya

Derslerinde ilmimizi artırdığımız, konferanslarında ufkumuzun açıldığı, gezileriyle kaynaştığımız ve sosyal faaliyetleriyle pekiştiğimiz bir güzel kamp oldu GENÇ Kamp. Zahiren 1 ay olsa da, özünde ömre bedel bir tecrübe oldu bizim için.

Okuyan, Konuşan ve Yazan Gençlik niyetiyle tertip edilen, “Gözünü, Dilini ve Kalbini DİN’lendir” düsturu ile icra edilen bu kampta hem geleceğimizin temellerini attık hem de GENÇ kalmayı, gönüllü olmayı öğrendik. Kimi zaman yorulduk kimi zaman uykusuz kaldık ancak hiç yılmadık, of demedik... Bu vesile ile bunca güzelliği tattıran GENÇ Kamp’ın hayatımdaki yeri her zaman ayrı olacak benim için...

İlim Umduk Muhabbet Bulduk

Muhammed Enes Arslan - Kayseri

Yarısı boşalmış kum saatine biraz daha kum ekleyebilmeyi ne çok isterdim. Zaman ne çabuk geçti diye yakınıyorum muhabbetten zaman kaldıkça. Artık benim de bir dostum var dedirten fevkalade bir kamp. İlim umduk çıktık yola, muhabbet ile döneceğiz inşallah. Yetmez mi bu kadar ‘muhabbet’ muhabbeti? Yetmez arkadaş.. Bu muhabbete satırlar da yetmez. Muhabbeti ile tadını damağımızda bırakan birçok üstad ile hasbihal ettik. Velhasıl, Genç Kamp muhabbeti iliklerimize kadar nakşetti. Elhamdülillah...

Gökkubbede Bir Hoş Sadâdır GENÇ Kamp

Halil İbrahim Gürgenç - Mersin

“İnsan insan gölgesinde yetişir.” hakikati üzerine inşa edilmiş bir gönül binasıdır GENÇ Kamp. Bu binanın tuğlaları gayret, harcı muhabbet, sıvası fedakarlık...”Herkesin bir derdi var madem ki ademzadedir” diyen gönül ehli şairin iniltisini duyan dertli bir kulaktır GENÇ Kamp. Sahip olduğumuz cevherin farkına vardıran, aslında bizim zübde-i âlem olduğumuzu hatırlatan hoş bir sadâdır. Bu nevi hoş sadâların kulağımızda hep çınlamasını niyaz ederiz. Sizleri de GENÇ Kamp’a bekleriz :)

 
Adynyz Soyadynyz :
E-Postanyz :
Yorumunuz :
   

Yorumlar

Bu yazyya daha önce yorum yapan olmady. Ylk yorum yapan siz olun...

 
   
Kara kıtayı yalnız bırakmıyorlar
Uluslararası Genç Derneği 34 Genç Gönüllü`yü Gana`ya göndererek uluslararası arenada daha fazla söz sahibi olmayı hedefliyor.
İşte Kütahya`nın Genç Gönüllüleri
Genç Gönüllüler 21. Buluşmasını bu kez Kütahya`da gerçekleştirdi. Bizim olmadığımız yerde, hiç kimse yoktur..
 
 
   
   
 
 
 
Genç Gönüllüyüz Biz
Genç Twit
Genç Facebook
 
 
 
Genç Gönüllüler