Ebedi Gençlik Yolunda...
Genç'ten Haberler 07.04.2016 06:55
GENÇ Yine Yeniden Afrika`da!
Genç`in Afrika seferleri devam ediyor. Kendi imkanlarıyla topladıkları paralarla 20 Genç Gönüllümüz Afrika`da su kuyusu açacak.
 

Hasret Ali Genç

Uzak coğrafyalardaki kardeşlerimizi tanımadan seviyor ve özlüyoruz. Onlarla kucaklaşmak, gözlerini gözlerimize hizalamak istiyoruz. Bunun için de durmadan çalışıyor, yurt dışı faaliyetleri gerçekleştiriyoruz. “Gönüllü Girişimcilerden Kara Kıta’ya Ab-ı Hayat” projemiz ile 20 genç gönüllümüzü Kasım ayında Sudan, Uganda, Fildişi Sahili ve Burkina Faso’ya sefere gönderiyoruz. Gönüllülerimiz kardeşlerine hem yârenlik edecekler hem de Ab-ı Hayat hediye edecekler: Gidecekleri bölgelerde su kuyuları açtıracaklar.

Eylül ayı içerisinde, yapılan başvuruları değerlendirmeye alarak katılımcı arkadaşlarımızı belirledik. Bu ay içerisinde gönüllülerimiz 4 günlük bir eğitim programı çerçevesinde bir araya gelecek ve gönüllülük, girişimcilik, Afrika ülkelerinin özellikleri gibi konularda seminerler alacaklar. Daha sonra ise sahaya inerek projemizi anlatacak ve insanları teşvik edecekler. Su kuyularının açılması için gereken mali fonu oluşturacaklar.

Projemiz ile 2015 dönemini nihayete erdireceğiz. Fakat talebin ne kadar yoğun olduğunu bildiğimizden önümüzdeki yaz aylarında gerçekleştirilecek daha kapsamlı faaliyetler için ara vermeden çalışmaya başlayacağız.

Soru sormak, fikir paylaşmak, proje teklif etmek serbesttir: iletisim@gencdernegi.org

 
Adynyz Soyadynyz :
E-Postanyz :
Yorumunuz :
   

Yorumlar

Bu yazyya daha önce yorum yapan olmady. Ylk yorum yapan siz olun...

 
   
SAGEM`de yaz kış gönüllü eğitim var
Uluslararası Genç Derneği`nin Üsküdar Selamı Ali Mahallesi`nde yaşayan Roman çocuklarına yönelik genç beyinlerin sosyal hayata aktif katılımı projesi kapsamında oluşturduğu SAGEM`de, 10-15 yaş grubu arası 130 çocuk eğitim görüyor.
Gönüllü Rehberler Aranıyor!
Bölüm Rehberliği Projesinde Gönüllü Rehberler Aranıyor!
 
 
   
   
 
 
 
Genç Gönüllüyüz Biz
Genç Twit
Genç Facebook
 
 
 
Genç Gönüllüler