Ebedi Gençlik Yolunda...
Genç'ten Haberler 07.04.2016 09:38
Genç Gönüllü Kızlara Hâlâ Katılmadın mı?
Sen yoksan bir kişi eksiğiz. Genç gönüllü kızlar, ümmet derdi taşıyan kardeşlerini bekliyor.
 

 Genç Gönüllü Kızlar’ın faaliyetlerinden haberdar olmak, bulunduğunuz illerde gerçekleşen gönüllü buluşmalara katılmak için irtibat: 

 

genchanimlar@gmail.com


İSTANBUL / Büşra Nur Turan

İki yıldır devam eden liseli buluşmalarımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Her hafta Pazar günleri Uluslararası Genç Derneği’nde (UGED) gerçekleşecek liseli buluşmalarına tüm liseli kardeşlerimizi bekleriz. Ekim ayında ayrıca dönemin ilk Gönüllü Buluşması’nı gerçekleştirdik. Ebedi gençliği anlamak için anlamlı derdimiz olmalı dedik. Dert çağrısına vurgu yaparak, +1 olmanın farkındalığına değindik. İki hafta arayla Salı günleri Selami Ali Gençlik Merkezi’nde (SAGEM) gerçekleşecek gönüllü buluşmalarımıza sizleri de bekleriz. Ayrıca İstanbul’daki üniversitelerde kurulan kulüp temsilcilerimizle buluşmalarımız başlayacaktır. Üniversite kulüplerinde aktif olan kız öğrencilerin bizimle irtibat kurmalarını bekliyoruz.


BURSA / Büşra Çetin

Yeni döneme gümbür gümbür başladık. Dönemin ilk haftası, yaklaşık 60 üniversiteli genç kız, Bursa Eğitim Gönüllüleri Derneği’mizde tanışma, hasret giderme kahvaltısında buluştuk, dert tazeledik. Hafta içi Mudanya Anadolu İHL’deki kardeşlerimize şölen tadında bir program gerçekleştirdik. Ayrıca derneğimizde Arapça kursu ve yaygın eğitim çalışmalarına ‘bismillah’ dedik. Bir müjde: Üniversitede Genç Gönüllülük faaliyetlerimizi daha sistemli ve kapsamlı yürüteceğimiz, GENÇ’i ve derdimizi anlatacağımız YENİDEN DOĞUŞ TOPLULUĞU’muz kuruldu elhamdülillah. Hayırlara vesile olsun.


KAYSERİ / Elif Banu

Yeni dönemin ilk buluşmasında bizlere yeni katılan gönüllü kardeşlerimiz ile tanıştık, uzun süredir beraber olduğumuz kardeşlerimiz ile hasret giderdik. GENÇ ile ne zaman, nasıl tanıştığımız ve hayatımızdaki etkisi hakkında hasbihal ettik. Her hafta buluşmayı diliyoruz, sizi de bekleriz.


EDİRNE / Şeyma Üçkardeş

Bizler Edirne’mizin ilk GENÇ Gönüllü Kızlarıyız. İlk kitap kritiğimiz Sezai Karakoç’un “Diriliş Neslinin Amentüsü” kitabı oldu. Muharrem ayının bereketine binaen birçok öğrenciye hediyelikler ikram ettik. Arkadaşlarımıza yapacağımız çalışmalardan bahsedince gözlerdeki ışıkların, oda lambalarındaki ışıkları geçmesiyle daha da heyecanlandık. Ebedi gençlik yolunda daha nice güzel programlara vesile olmak duasıyla, “her dem yeni dirlikte bizden kim usanası” diyoruz.


AFYON / Hamiyet Özdemir

Vaktini nitelikli muhabbet ile geçirmek isteyen, derdi ile heyecanlanan gençler için yeni kapılar aralıyoruz. Vaktin bereketiyle ilk buluşmamızı gerçekleştirerek havaların soğumaya başladığı bu aylarda sıcak, samimi bir atmosfer oluşturduk. Heyecanımızla birlik ve beraberliğimiz:

Beraber bir gönül olduk ve farkındalık oluşturmak için yola koyulduk.

Fikir çilesi çekmenin kıymetini bilen, derdi ile çoğalan dostlarımızla ve bizimle bu uzun yolda yürümek isteyen kardeşlerimizle aralamış olduğumuz bu kapının eşiğinde tekrar buluşabilmek ümidi ile.


TRABZON / Yasemin Özbey

Trabzon’da Genç Gönüllü Kızlar ekibini kurmak nasip oldu. Ekim’de yoğun bir program gerçekleştirerek ‘Allah derdimizi arttırsın’ deyip çalışmalarımıza bismillah dedik. Öncelikle kampüsü hedef alan çalışmalarla tüm Trabzon’a hitap eden bir topluluk olma niyetindeyiz. Projelerle, söyleşiler, gezi ve seminer gibi birçok alanda faaliyete imza atmak gibi bir derdimiz var. Ben de varım diyen arkadaşlarımızı bekliyoruz.


ZONGULDAK / Esma Elif Çağlar

Ekim ayında tanışma çayımızı gerçekleştirdik. Grubumuzun yeni üyelerine derdimizi, ulaşmak istediğimiz ebedi gençliği , +1 olmayı ve başkalarının dertleriyle dertlenmeyi anlatarak bir dert kardeşliği paydasında buluştuk. Aramızdaki gönül bağı daha da kuvvetlendi. Yeni dönemde heyecanımızı tazelediğimiz buluşmamızı hayırlı işler yapma duasıyla bitirdik.


ŞANLIURFA / Meryem Nar

Kahvaltı programında bir araya geldik, sunumlardan sonra ilahi faslı ile kahvaltı ederken, çay faslında dertlerimizi ve dermanlarımızı konuşup muhabbet yudumladık. Tabak altı zarflarımız, diş kirası lavanta keselerimiz ve tabii ki dergimizle gönüldaşlarımızı uğurladık. Bizleri takipte kalın.


ÇANAKKALE / Sevde Nur

GENÇ’in sesi Adıyaman’dan Çanakkale’ye; memleketin her bir köşesinde ‘dert çağrısı’nda bulunuyor. Kız kardeşlerimizi derdimize ortak etmek için ‘gönlünü de al gel’ diyoruz. Siz de Çanakkale’de GENÇ olmaya buyrun!

 
Adynyz Soyadynyz :
E-Postanyz :
Yorumunuz :
   

Yorumlar

Bu yazyya daha önce yorum yapan olmady. Ylk yorum yapan siz olun...

 
   
Genç Gönüllüleri neye gönüllü?
Genç Gönüllüler nasıl bir oluşumdur? Merak ettik ve "sakin köyün hareketli çocukları"na sorduk..
Genç Yaz Okulu başladı!
Uluslararası Genç Derneği 8 hafta sürecek yaz okulunda tek yönlü değil, manevi yönleri de geliştirecek bir eğitim programı veriliyor.
 
 
   
   
 
 
 
Genç Gönüllüyüz Biz
Genç Twit
Genç Facebook
 
 
 
Genç Gönüllüler